Yavuz Selim Mahallesi Dutdere Caddesi No:72/1 Çavuşbaşı Beykoz/İST. | info@esmenfidancilik.com | 0(532) 320 57 68

Baharda Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Baharda Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Baharda Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Her bahçenin bahar geldiğinde bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü kış aylarında basılan toprağın havalandırılması, canlandırılması ve ağaçların budanması gerekir. Havalandırılan toprak, bitkilerin köklerinin gelişimini sağlar. Böylece çimler yemyeşil bir görüntü ortaya koyar, ağaçlar yeni filizler verir. Eşmen fidancılık olarak “baharda bahçe bakımı nasıl yapılır”  sorununu ortadan kaldırıyor, özel ekipmanlarımız, uzman çalışanlarımız ile birlikte bahçe bakımınızı kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

“Baharda bahçe bakımı nasıl yapılır” sorusunun cevabını merak edenlerin, bu özen isteyen iş için bazı püf noktalarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Yabani Ot Temizliği

Baharda bahçe bakımı için öncelikle ekipmanlarınız ve yedek aksesuarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Ardından bahçenizdeki yabani otlardan kurtulmalısınız. Çünkü bakımlı bir bahçenin ilk şartı budur.

Yabani otların temizlenmesi için öncelikle eldivenlerinizi takmalısınız. Sonrasında yabani otları köklerinden sökmelisiniz. Eğer bu otları köklerinden sökmezseniz, güçlenerek yeniden çıkarlar. Bunun yanında çapalama makineleri kullanabilirsiniz. Bu makineler, yabani ot temizliği için en garanti yöntemdir.

Bahçenizin sınırları için canlı çit bitkileri kullandıysanız, kış aylarında bu bitkiler formunu kaybedecektir. Bahçe makası ya da çit kesme makinesi ile çitlerinizi kesebilirsiniz. Ancak simetrik bir çit görüntüsü için en ideali, çit kesme makineleridir.

Toprak havalandırma işleminden önce bu işlemlerin mutlaka yapılmış olması gerekmektedir. Siz de tüm bu işlemlerin, işin ehli kişiler tarafından yapılmasını tercih edenlerdenseniz, uzman çalışanlarımız ve özel ekipmanlarımız ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Toprağın Havalandırılması

Baharda bahçe bakımının bir diğer adımı toprağın havalandırılmasıdır. Çim olmayan alanlardaki toprağın havalandırılması sonrasında toprağı gübre ile besleyebilir, bitki dikimi yapabilirsiniz. Ancak toprağı havalandırmazsanız kış boyunca basılıp sıkışan toprak bitkiler için verim sağlayamaz.

Baharda bahçe bakımı için son olarak yapılacak iş ise, çürümüş yaprakların ve budanan dalların öğütme makinesinden geçirilmesidir. Dilerseniz bu atıkları bir yerde biriktirip üzerine su ekleyerek yaklaşık 1 hafta sonra vitaminli bir su elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu vitaminli suyu yeni ektiğiniz bitkileri sulamak için kullanabilirsiniz.

Siz de bahçeniz için profesyonel bir bakım yaptırmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilir, bahçenizin düzenli ve sürekli bakımının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

back