Yavuz Selim Mahallesi Dutdere Caddesi No:72/1 Çavuşbaşı Beykoz/İST. | info@esmenfidancilik.com | 0(532) 320 57 68

Belediyeler İçin Peyzaj Çalışmaları Yapıyoruz

Belediyeler İçin Peyzaj Çalışmaları Yapıyoruz

Belediyeler İçin Peyzaj Çalışmaları Yapıyoruz

Peyzaj;  çevre içinde bulunan çeşitli doğal ve kültürel unsurların, fonksiyonel ve estetik bir biçimde bir araya getirilmesine verilen isimdir. Ancak peyzaj çalışması sadece bitki düzenleme anlamına gelmez. Bu çalışma aynı zamanda; bitkilerin devamlılığını sağlamak için sulama, görselliğini ve fonksiyonelliğini sürdürebilmesi için aydınlatma ve zemin düzenleme gibi hizmetleri de kapsamaktadır. Eşmen Fidancılık olarak, belediyeler için peyzaj çalışmaları hizmeti sunmaktayız. Bu peyzaj hizmetleri dâhilinde kullanılan tüm bitki, çiçek ve ağaçlar, bizzat firmamızın tesislerinde üretilmektedir.

Beklentileri Karşılayan, Profesyonel Peyzaj Hizmetleri

Eşmen Fidancılık, sektörde uzun yıllar boyunca edindiği tecrübe ile profesyonel peyzaj hizmetleri sunmaktadır. Belediyeler için de verilen hizmet, uzun yıllara dayanan görsel tecrübemiz sayesinde beklentileri karşılayacak şekilde verilmektedir.

Peyzaj çalışması; tecrübe ve eğitim gerektiren bir durumdur. Bu nedenle işin uzmanı kişiler tarafından gerçekleştirilmesi şarttır. Çünkü bahçe düzenlemeleri ile ilgili yapılan yanlışlar hemen fark edilemeyebilir ve çok sonra anlaşıldığında estetik açıdan kötü sonuçlar doğurabilir. Firmamız, bu anlamda belediyeler için peyzaj çalışmaları başta olmak üzere kamu kuruluşlarına profesyonel peyzaj hizmetleri sunmaktadır.

Peyzaj hizmetleri sırasında dikkat edilmesi gereken tek nokta estetik değildir. Aynı zamanda peyzaj çalışmasının fonksiyonelliği, bitkilerin iklim ve toprak istekleri ile yapının bitkiler ile uyumu da dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun yanında peyzaj için öncelikli olarak bahçenin düzenlenmesi ve kroki oluşturulması gerekmektedir. Peyzaj çalışması yapılacak bahçe yukarıdan kuş bakışı görülmelidir. Bu sayede genel düzenleme çok daha kolay bir şekilde yapılabilir.

Bu çalışmalar sırasında dikkat edilmesi gereken diğer konu ise gizlenmesi gereken alanlardır. Bunun için gizlenmesi istenilen alanlar her zaman uzun boylu kalabilen yeşil ağaçlar dikilebilir. Yine peyzaj çalışması için doğru bir kroki çıkarmanın ardından doğru gölge ve güneş alanları oluşturulmalıdır. Özellikle kavurucu yaz günlerinde çok daha önemli bir hale gelen gölge alanlar için yine her dem yeşil kalabilen ağaçlar dikmek faydalı olacaktır. Eşmen Fidancılık, belediyeler için peyzaj çalışmaları hizmeti sırasında tüm süreci planlar ve beklenileni karşılayacak bir hizmet sunar.

back