Yavuz Selim Mahallesi Dutdere Caddesi No:72/1 Çavuşbaşı Beykoz/İST. | info@esmenfidancilik.com | 0(532) 320 57 68

Fidan Çeşitlerinde Garantili Satışlar

Fidan Çeşitlerinde Garantili Satışlar

Fidan Çeşitlerinde Garantili Satışlar

Fidan yetiştiriciliği, bahçe bitkilerinin çeşitliliklerini devam ettirebilmeleri için oldukça önemlidir. Özellikle ticari anlamda üretim yapılabilmesi adına bu iş için özel bağ ve bahçelerin kurulması, fidanların buralarda yetiştirilmesi gerekmektedir. Ancak fidan yetiştiriciliği oldukça özen isteyen bir iştir. Bu anlamda işinde profesyonel ve tecrübeli firmalar tarafından yapılmalıdır. Eşmen Fidancılık, kendi tesislerinde yetiştirdiği fidan çeşitlerini garantili olarak satışa sunmaktadır.

Kaliteli ve Garantili Fidan Satışı

Eşmen Fidancılık olarak, sektörde uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile kaliteli ve garantili fidan satışı yapmaktayız. Bu anlamda ürün çeşitliliğini çoğaltmak, bireysel ve toplu satış ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her geçen gün satış ofislerimizin sayısını da arttırmaktayız.

Fidan yetiştiriciliği özen isteyen bir konudur. Tohumdan üretim yapmak amaçlanıyorsa bu durumda bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında ise kullanılacak olan tohumların sağlıklı ve dayanıklı bireylerden alınmış olması gelmektedir. Bu anlamda fidan yetiştiriciliği için temin edilecek tohumların; cinsine, çimlenme yüzdesine, orijinal yaşına ve olgunluk derecesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca alınan tohumların paketlenmiş ve ilaçlanmış olması da önem taşımaktadır.

Fidan yetiştiriciliğinde kullanılan tohumlar yukarıda anlatıldığı gibi seçilmezse, bu durumda üretim masrafı artabilir. Bunların yanında üretim masrafı arttığı gibi aynı zamanda zaman kaybı yaşanabilir. Ayrıca tohumun çimlenmesinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için tohumun saklanma koşulları da oldukça önemlidir.

Yine fidan yetiştirmek için tohumdan üretim mümkün değilse bu durumda vejetatif yöntem de tercih edilebilir. Bu yöntemde ise fidanların toprak altı ya da toprak üstü organlarının köklenmesi sağlanır. Bunun için bir dal parçası veya yaprak kesilir ve köklendirilecek ortama konulur. Bu ortamda oluşan bitki, ana bitkinin özelliklerini taşır. Aşı ile üretim için ise iki bitkinin parçaları kaynaştırılır ve büyümelerini devam ettirecekleri şekilde birleştirilirler.

Eşmen Fidancılık olarak, sahip olduğumuz arazilerde en son teknolojiyi, bilgi birikimimizi ve tecrübemizi kullanarak fidan yetiştiriciliği yapmaktayız. Siz de sağlıklı, uzun ömürlü, verimli ve aynı zamanda garantili fidanlar satın almak için firmamız ile irtibata geçebilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

back