Yavuz Selim Mahallesi Dutdere Caddesi No:72/1 Çavuşbaşı Beykoz/İST. | info@esmenfidancilik.com | 0(532) 320 57 68

İstanbul Fidancılık Firmaları

İstanbul Fidancılık Firmaları

İstanbul Fidancılık Firmaları

Evimizin bahçesinin güzel görünmesi hepimiz için son derece önemlidir. Zira penceremizden baktığımızda eşsiz bir görüntü görmek ve bahçeye çıktığımızda harika bir bahçede yer almak hepimizi mutlu eder. Bu nedenle fidancılık sektörü gelişmiştir ve onlarca farklı firma Türkiye’nin her yanında hizmet vermektedir.

Fidancılık sektöründe hem bahçenizi korumak hem de bahçenizi en güzel şekillerde süslemeniz için birçok ürün mevcuttur. Ürünlerin kalitesi firmalara göre de farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle en iyi firmayı araştırmanız ve alışverişinizi buna göre yapmanız faydalı olacaktır.

Bahçenizi Süsleyebileceğiniz Bitki Türleri

1. Soğanlı Bitkiler

Soğanlı bitkiler bahçeleri güzelleştirmek için kullanılan en popüler bitkiler arasındadır. Soğanlı bitkiler hemen hemen her yerde görülmekte ve rengarenk yapısıyla son derece güzel bir görüntü vermektedirler. Bu nedenle lale, sümbül, nergis ve çiğdem gibi bitki türleri her alanda sıklıkla kullanılmaktadır.

2. Mevsimlik Bitkiler

Bu bitki türleri adından da anlaşılacağı üzere tek mevsim hayatta kalan bitkilerdir. Bu bitkiler genellikle peyzaj mimaride kullanılmakta olup, pencere ve balkonları süsleme amacıyla kullanılmaktadır. Oluşturdukları renkli görüntüleriyle evlere son derece güzel bir hava katan bu bitkiler, en uygun fiyatlı ve en kolay bulunan bitki türlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

3. Çim Bitkileri

Sade bir görüntü isteyenlerin vazgeçilmez tercihi olan çim bitkileri, en fazla kullanılan süs bitkilerinden bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Çim bitkileri hem güzel görüntüsüyle hem de işlevselliği ile öne çıkan  bir bitki türüdür. Çim alanın üzerinde aktiviteler rahatlıkla düzenlenebilmektedir. Bu nedenle çim bitkiler sadece evlerde değil, özellikle parklarda kullanılmaktadırlar. Çimler çocuklar için oldukça önemli bir oyun alanıdır. Bu nedenle de evinin bahçesini çim yaptıran birçok aile mevcuttur.

Bahçelerin Bakım İşlemleri

Özellikle yaz bittiken sonra mutlak suretle yapılması gereken bir takım bakım işleri söz konusudur. Bu işlerden en önemlisi budama işlemidir. Budama işlemi ile zayıflayan ve yaşlanmış ağaç dalları kopartılarak, ağacın tekrar gençleşmesi ve daha gürleşmesi sağlanmaktadır.

Yapılacak diğer bir iş de bahçenin drenaj kontrolünün yapılmasıdır. Bildiğiniz üzere kışın yağışın bol miktarda olduğu zamanlar yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda toprak, oldukça su almaktadır. Su miktarı toprağın taşıma seviyesini geçtiği zaman, toprakta yer alan bitkiler su altında kalmakte ve buna bağlı olarak kökleri çürümektedir. Bu nedenle bitkiler de yok olmaktadır. Drenaj sistemi ise topraktaki fazla suyu tahliye etme işlemine verilen isimdir.  Bu nedenle kış aylarından önce drenaj sistemi kurmak önemlidir.

Bizler de Eşmen Fidancılık olarak, en iyi bahçe ürünlerini son derece uygun fiyatlarla kullanıcılarımıza buluşturuyoruz. Sektördeki 20. Yılımızı geride bıraktığımız şu günleri, hiç şüphesiz müşterilerimizin desteğine borçluyuz. Eğer Eşmen Fidancılık hakkında daha fazla bilgi almak ve ürünlere göz atmak istiyorsanız, web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

back