Yavuz Selim Mahallesi Dutdere Caddesi No:72/1 Çavuşbaşı Beykoz/İST. | info@esmenfidancilik.com | 0(532) 320 57 68

Pamukova Fidancılık Firmaları

Pamukova Fidancılık Firmaları

Pamukova Fidancılık Firmaları

Bahçemizin güzel olması aynı zamanda evimizin de güzel olması manasına gelmektedir. Bu nedenle bahçemize göstereceğimiz özen, hem evimizin güzelliği hem de mutluluğumuz için büyük önem taşımaktadır. Zira evimizin penceresinden baktığımızda hepimiz güzel bir görüntüye tanık olup mutlu olma arzusuna sahibizdir. İşte bu nedenle bahçe bakımının son derece önemli olduğunun altını çizmemiz gerekmektedir. Bahçeler yalnızca görsel olarak değil, ayrıca yaşamımız için de önemlidir. Zira evimizin bahçesinde sevdiklerimizi ağırlayıp, keyifli zaman geçirebilmekteyiz. Ayrıca çocuklarımızın da bilhassa önem verdiği bahçelerin temiz ve bakım olması çocukların sağlığı için de önemlidir. Çocuklar bahçelerde oyun oynamayı ve keyifli vakit geçirmeyi oldukça sevmektedirler.

Bu nedenler ışığında her birey evlerinin bahçesi için büyük özel göstermektedir. Bu yaşam alanının rahat olması için de olabilir, tamamen görsen nedenlerle de olabilir. Evler satılırken bile bu gibi peyzaj süslemelere büyük özen gösterilmektedir. Zira bu gibi ufak detaylar alıcıların üzerinde poziti bir etki yaratma potansiyeline sahiptir.

Hal böyle olunca Türkiye’nin her bölgesinde fidancılık işe ile uğraşan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu firmalar bahçe süs bitkileri ve ekip biçme ürünleri satmaktadır. Yalnızca ürünleri satın almak bitki yetişticiliği için uygun değildir. Ayrıca bahçenize iyi bir bakım yapmanız şarttır.

Bahçe Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

1. İlaçlama

Bitkileriniz üzerinde tahribata sebep olacak organizmaların ortadan kaldırılması için, bitkilerin mutlak suretle ilaçlanması gerekmektedir. Hem yazın hem de kışın yapılması gereken bu ilaçlama işleminin, dozajının dikkatli ayarlanması da olmazsa olmaz durumlardan birisidir. Zira haddinden fazla verilen ilaç, bitki sağlığını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir.

2. Gübreleme

Gübre bitkilerin besin alabilmesi için olmazsa olmazdır. Bu nedenle yazın mutlaka gübreleme yapılması gerekmektedir. Kış ayı gelmeden de gübreleme yapılması faydalı olacaktır. Bitkilerin kışın büyümesi önemli ölçüde dursa da bitkilerin kış aylarında da iyi beslenebilmeleri için bu dönemde de gübreleme yapmakta gerekmektedir.

3. Budama

Bitkilerin sağlığı için önemli faktörlerden bir tanesi de budamadır. Yaşlanmış ve işlevini yitirmiş olan dal parçalarının kesilmesin bitkinin sağlığı için önemlidir. Bu yolla bitkiler, yaz ayı geldiğinde daha gür olarak çıkmakta, bir nevi gençleşmektedirler. Bu nedenle budama mutlaka yapılması gereken işlemler arasında kendisini göstermektedir.

4. Topraklama

Kış aylarından önce yapılması gereken topraklama işlemi, bitki köklerini soğuk havadan korumak amacıyla yapılmaktadır. Toprakta don olaylarının yaşanmasından ötürü toprak nemini kaybettiğinden bitkiler olumsuz yönde etkilenmektedirler. Bu nedenle bitki köklerine toprak ilavesi yaparak, köklerin nem almasını kolaylaştırmak amaçlanmaktadır.

Bizde Eşmen Fidancılık olarak bahçelerinizin en sağlıklı ve en güzel şekillenmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. 1998 yılında sektöre adım atan firmamız en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Sizler de ürünlerimizi görmek için bahçelerimizi ve web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

back