Yavuz Selim Mahallesi Dutdere Caddesi No:72/1 Çavuşbaşı Beykoz/İST. | info@esmenfidancilik.com | 0(532) 320 57 68

Villalara Özel Bahçe Peyzajı

Villalara Özel Bahçe Peyzajı

Villalara Özel Bahçe Peyzajı

Peyzaj hizmetleri kapsamında çalışmalara başlamadan önce, proje üzerinde çalışılması gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak yapılacak çalışmanın kâğıt üzerinde planlanması gerekir. Peyzaj çalışması öncesinde yapılan plan, hem zamandan hem da maddi anlamda tasarruf sağlayacaktır. Bu, villalara özel bahçe peyzajı hizmetleri sırasında da oldukça önemlidir.  Eşmen Fidancılık, peyzaj çalışmasını baştan sona en iyi şekilde planlar ve beklentileri karşılayacak peyzaj hizmetleri gerçekleştirir.

Görsel Tasarım Tecrübesi ile Oluşturulan Mekânlar

Eşmen Fidancılık olarak, sektörde edindiğimiz görsel tasarım tecrübesi sayesinde, kişi ve kurumlar için duygu ve hayalleri yansıtacak mekânlar oluşturmaktayız. Bu anlamda yatırımcılar ile proje aşamasında görüşür, istek ve beklentileri tam olarak karşılamak için çalışmalara başlar.

Firmamızın peyzaj hizmetleri dâhilinde yaptığı çalışmalar arasında villalara özel bahçe peyzajı da yer almaktadır. Ancak villalar için yapılacak peyzaj çalışmaları öncesinde yapılması gereken bazı çalışmalar mevcuttur. Bunların başında, çalışmanın her aşamasını kâğıt üzerine işlemek gelmektedir. Bu sayede çoğu bahçe peyzajı başarılı şekilde sonuçlanır.

Peyzaj hizmeti için kâğıt üzerinde yapılan çalışma sonrasında tasarım sürecine geçilir. Bunun için alan analizi yapılır, ihtiyaçlar belirlenir, alan kullanım planı çıkarılır ve son olarak kesin plan çizilir. Sonrasında ise villanın bahçe toprağının özelliklerinin analizine geçilir. Bu hem bitki seçimi hem de bitkinin yerleştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Yine bu adımdan sonra bahçenin ihtiyaç ve istek listesi belirlenir. Tasarlanacak olan bahçenin peyzajının nasıl yapılacağı hakkında yardımcı olacak bir durumdur. En son adım ise tüm sert peyzajı içeren ve yerleşim için zorunlu bitkisel detayların bulunduğu final tasarımının gerçekleştirilmesidir.

Villalara özel bahçe peyzajı hizmeti sırasında bahçede görünmemesi gereken ya da gürültülü alanlar gizlenmelidir. Bunun için uzun boylu ve her dem yeşil kalabilen yeşil ağaçlar kullanılabilir. Yine gölge ve güneş alanların oluşturulması da villa bahçe peyzajı için oldukça önemlidir. Çünkü bu durum villa sahipleri için sıcak yaz günlerinde oldukça önemli bir konudur. Eşmen Fidancılık olarak villanızın bahçe peyzaj çalışmasını yapmak ve hayallerinizdeki bahçeyi oluşturmak için her daim hizmetinizdeyiz.

back